Testa metode
Topics
switcher
Testa metode

Ir atklāta jauna un vienkāršota metode taukskābju profila analizēšanai asinīs, neveicot lipīdu ekstrakciju. Ir veikta šīs jaunās metodes, kurai tiek izmantotas no pirksta gala iegūti asins pilieni (skatiet zemāk esošo attēlu), salīdzināšana ar standarta lipīdu analīzes metodi, kas tiek veikta, iegūstot asinis no vēnas.

11 dažādo taukskābju gāzu hromatogrāfijas atbildē pilna linearitāte tiek saglabāta no C14 līdz C24 maksimālajiem līmeņiem, pieaugot paraugu daudzumam diapazonā no 15 - 75 mcg. Šī jaunā taukskābju profila asinīs analīzes metode ir apstiprināta lietošanai ar uzturu saistītos pētījumos.

Asins lipīdu taukskābju profils atspoguļo ik dienas uzņemto tauku daudzumu un pētījumos ir pierādīts, ka šis profils ir cieši saistīts ar veselības stāvokli. Tā iemesls - asins lipīdu profils atspoguļo tos tauku veidus, kuri jūsu organismam ir jāintegrē visās šūnās un audos, tostarp šūnu membrānās.

Tas nozīmē, ka šī jaunā taukskābju profila asinīs analīzes metode ir izmantojama, veicot ar uzturu saistītus pētījumus. Šīs 11 taukskābes ir: Palmitīnskābe (PA), stearīnskābe (SA), oleīnskābe (OA), linolskābe (LA), alfa-linolēnskābe (ALA), gamma-linolēnskābe (GLA), dihomo-gamma-linolēnskābe (DHGLA), arahidonskābe (AA), eikozapentaēnskābe (EPA), dokozapentaēnskābe (DPA), dokozaheksaēnskābe (DHA).