Tyrimo metodas
Topics
switcher
Tyrimo metodas

Neseniai atrastas naujas ir paprastas būdas tirti riebalų rūgščių profilį kraujyje neišskiriant lipidų. Šis naujas būdas, kuriame naudojami kraujo lašeliai, paimti iš piršto (žr.pav. žemiau), buvo palygintas su įprasta lipidų analize, kuriai naudojamas veninis kraujas.

11 atskirų riebalų rūgščių dujų chromatografijos atsako visiškas tiesiškumas buvo palaikomas nuo C14 iki C24 pikų didėjant imties dydžiui 15–75 mcg diapazone. Šis naujas metodas, skirtas riebalų rūgščių profilio kraujyje analizei, yra patvirtintas kaip tinkantis mitybos tyrimams.

Kraujo lipidų riebalų rūgščių profilis atspindi riebalų suvartojimą su maistu; tyrimuose atskleidžiama, kad šis profilis yra glaudžiai susijęs su sveikatos būkle. Taip yra todėl, kad kraujo lipidų profilis perteikia riebalų tipus, iš kurių jūsų organizmas formuoja ląsteles ir audinius, įskaitant ląstelių membranas.

Todėl šis naujas metodas, skirtas riebalų rūgščių profilio kraujyje analizei, yra taikomas mitybos tyrimuose. 11 riebalų rūgščių: palmitino rūgštis (PR), stearino rūgštis (SR), oleino rūgštis (OR), linolo rūgštis (LR), alfa linoleno rūgštis (ALR), gama linoleno rūgštis (GLR), dihomogama linoleno rūgštis (DHGLR), arachidono rūgštis (AR), eikozapentaeno rūgštis (EPR), dokozapentaeno rūgštis (DPR), dokozaheksaeno rūgštis (DHR).