Testmeetod
Topics
switcher
Testmeetod

Avastatud on uus ja lihtsustatud vere rasvhapete profiili analüüsi meetod, mille jaoks pole vaja kasutada lipiidi ekstraheerimist. Seda uut meetodit, mis kasutab sõrmeotsast võetud verd (vt allolevat pilti), on võrreldud tavapärase veenivere lipiidide analüüsimise meetodiga.

Individuaalsete rasvhapete täislineaarset gaasikromatograafilist vastust mõõdetakse 11 erineva rasvhappe hulgas vahemikus C14–C24, suurendades näidist vahemikus 15–75 mcg. See uus meetod vere rasvhapete profiili analüüsiks on saanud heakskiidu toitumisalaste uuringute jaoks.

Vere lipiidide rasvhapete profiil peegeldab toiduga saadud rasvasid ja uuringud on näidanud, et profiil on tugevalt seotud tervisliku seisundiga. Selle põhjuseks on asjaolu, et vere lipiidide profiil peegeldab rasvatüüpe, mida teie organism kasutab rakkudes ja kudedes, sh rakumembraanides.

Seetõttu on see uus vere rasvhapete profiili analüüsi meetod saanud heakskiidu toitumisalaste uuringute jaoks. Need 11 rasvhapet on: palmitiinhape (PA), steariinhape (SA), oleiinhape (OA), linoolhape (LA), alfa-linoleenhape (ALA), gamma-linoleenhape (GLA), dihomo-gamma-linoleenhape (DHGLA), arahhidoonhape (AA), eikosapentaeenhape (EPA), dokosapentaeenhape (DPA), dokosaheksaeenhape (DHA).